חדשות

הערב: המדורה המסורתית של ביכנ"ס חב"ד - מרכז העיר

הערב,ליל ל"ג בעומר, תתקיים הדלקת 'מדורת ל"ג בעומר' בשעה 20:00 לכבוד רבי שמעון בר יוחאי ברחבת בית הכנסת חב"ד -צמח צדק - מרכז העיר פתח תקווה, רחוב גוטמן 23. לאחר ההדלקה תיערך התוועדות עם כיבוד 'מיוחד'. כמובן, מקום מיוחד לנשים..

קרא עוד

כפר גנים: שיעורים לל"ג בעומר ועידכון שיעורים.

בל"ג בעומר יתקיימו השיעורים כרגיל, כמובן בהדגשת הבנת משמעות היום המיוחד: ביום שני לגברים בשעה 20:00 (אחרי ערבית) "שמחה פרטית שהפכה לנחלת הכלל" ביום שלישי לנשים בשעה 20:15 "הילולא מתקנת באמצע ימי אבל" דבר נוסף: עקב סיבות שונות מספר שיעורים לא יתקיימו בשבועות הקרובים, ואתכם הסליחה. הפירוט בכתבה המלאה.

קרא עוד

"שלח לחמך על פני המיםו" - סיפור אמיתי!

  • חב"ד פתח תקווה - כתב: חברון גרנביץ
  • 07/05/2009
  • חדשות

המעשה הזה סופר על-ידי אחד ממגידי המישרים ואומת עד תומו. את שמות גיבוריו לא קיבלתי רשות לפרסם, אך אין ספק כי מדובר באחד הסיפורים המדהימים ביותר ששמעתי מעודי • חברון גרנביץ עם סיפור לפורים

קרא עוד

'שבתון' למקורבים

ר' אילן טאבוך, מאנ"ש פ"ת, ידוע כפעיל נמרץ בקירוב לבם של אחינו בני ישראל לאבינו שבשמים בכלל ולתורת החסידות בפרט. בשבוע שעבר הגדיל לעשות, כאשר לקח קבוצה ממקורביו ומושפעיו ונסע עמם ל'שבת ישיבה' בישיבת חב"ד ברמת אביב, בשבת פרשת אחרי-קדושים. השבת הייתה מרוממת, ובמהלכה למדו עם תלמידי הישיבה והצוות הנפלא בראשות הרב גינזבורג. התמונות מדברות בעד עצמם... ראו כיצד נכנסו ביום שישי וכיצד יצאו במוצאי-שבת...

קרא עוד

פסח שני - מה הכוונה?

  • פנחס - באדיבות צעירי חב"ד
  • 04/05/2009
  • חדשות

פסח שני העניק להוויה החסידית את אחד הפתגמים החשובים, המשמשים גם הוראת-דרך בחיי היום-יום - "לעולם לא אבוד" (וביידיש: "עס איז ניטא קיין פארפאלן"). וכך אומר כ"ק אדמו"ר הריי"ץ על עניינו של היום: "פסח שני מלמדנו כי לעולם אין זה מאוחר מדי, תמיד אפשר לתקן". בדרך זו הוא מפרש את הפסוק: "איש כי יהיה טמא לנפש או בדרך רחוקה לכם" - "אפילו מי שהוא 'טמא' או 'בדרך רחוקה', ואפילו אם הדבר היה 'לכם' - שההתרחקות נעשתה מרצונו - גם אז בידו לתקן זאת" (היום-יום י"ד באייר). מבט פנימי והמרתק ל'פסח שני' - י"ד באייר שיחול ביום שישי השבוע.

קרא עוד

מרכז נשמה מעדכן: עונג שבת - ביום שבת קודש!

בזמן החורף, כשהימים היו קצרים והלילות ארוכים התאספו אנשים ונשים במרכז נשמה מידי שבת בשבתו להתענג על פרשת שבוע מפי הרב מאיר בנימין בינוביץ ובניצוחו של הרב אברהם פרקש. כעת בזמן הקיץ, 'עונג שבת' הידוע עובר לשבת קודש בשעה 18:00 במרכז 'נשמה' רחוב טרומפלדור 23 פ"ת (אותו מקום..) מצפים לראותכם בהתחלת עידן חדש..

קרא עוד

"היו ימים..."

הרב משה מזרחי ע"ה, משפיע דקהילת חב"ד - 'צמח צדק' פתח תקווה בהדלקת מדורת ל"ג בעומר שנה שעברה.

קרא עוד

מרכז נשמה בסדנה חדשה

ביום ראשון ב' באייר 26/4/09 התקיים המפגש הראשון בסדנא ייחודית - מסע אל תוך הנפש עם הרב יאיר כלב. המפגש התקיים ב"מרכז נשמה" שע"י מרכז חב"ד פ"ת. המפגש יתקיים בכל יום ראשון אחת לשבועיים. המקום המה אנשים והיה מלא מפה לפה.

קרא עוד

"סופרים זכויות" - שיעורים בפרשת השבוע לאור החסידות

לאחר חופשה די ארוכה, חוזרים לסדאת הישעורים בפרשת השבוע במשנת החסידות. השיעורים יתקיימו בע"ה בבית משפחת דוידוביץ רח' הרב בן-ציון צוויק 11/2 כפר גנים ב' פתח תקווה. לגברים בימי שני בשעה 19:45 ולנשים בימי שלישי בשעה20:00

קרא עוד

ל'ספור' את העומר..

איש לא היה רשאי להתחיל בקציר התבואה, עד שבית הדין בירושלים. יחד עם טובי העיר, היו פותחים את הקציר בטקס חגיגי • איך עושים? • למה וכמה? • הלכות ומנהגי ספירת העומר לפניכם

קרא עוד

כך עורכים את ליל הסדר.

ביום הבהיר, י"א ניסן, בעיצומן של ההכנות לחג הפסח הקרב ובא. עצרו עשרות מתושבי העיר ובאו לחוות 'ליל הסדר' לדוגמא במרכז 'נשמה' בפתח תקווה. הרב בנימין רבינוביץ, עורך 'סדרים' ציבוריים רבים הדריך את ליל הסדר מתחילתו ועד סופו.

קרא עוד

החלוקה הגדולה לפסח "קמחא דפסחא"

בימים אלו התקיימה חלוקת המצרכים הגדולה לפסח - "קמחא דפסחא" , בשיתוף ארגון אשל ירושלים שע"י כולל חב"ד באה"ק, ובסיוע מתנדבים ממפעל ההייטק ECI.

קרא עוד

ברכת החמה - הרבה יותר מציאותי.

ביום שני בערב, הרצה הרב ד"ר ישראל מרילוס בנושא ברכת החמה. קהל רב גדש את בית הכנסת חב"ד במרכז העיר פתח תקווה ורובם התפלאו על הסבר מדויק ומוחשי בנושא נדיר שכזה. לטובת הגולשים העלאנו קטעי אודיו מההרצאה.

קרא עוד

כולנו באים לכנס הילדים!

לכבוד יום הולדתו של הרב מליובאוויטש החל בי"א ניסן, תתקיים כנס ילדים ענק ביום שני, י"ב ניסן (6.4.09) באולם 'שרת' ברחוב רבי חיים עוזר (ליד העירייה) בשעה 11:00 בבוקר. בכנס יאמרו פסוקים ומאמרי חז"ל וכן הצגה מרתקת 'משנה המידות' עם השחקן מיכאל וייגל (שחקן 'הבימה' לשעבר) דמי כניסה 15 ש"ח. לבנים ובנות (ישיבה נפרדת!)

קרא עוד

שלושה אחים - שלשה סדרים.

  • פנחס - באדיבות חב"ד און ליין
  • 31/03/2009
  • חדשות

הבוקר מתפרסמת כתבה בעיתון הנפוץ 'ישראל היום' על שלושת האחים לבית משפחת גורליק המנהלים בתי חב"ד ברחבי הארץ,(ביניהם הרב מוטי גורליק, מנהל הפעילות של בית חב"ד בפתח תקווה) ובימים אלו נמצאים בעיצומם של ההכנות לקראת חג הפסח הקרב ובא ● "כבר משנות העשרה המאוחרות שלי לא הייתי בליל הסדר בבית" מספר זלמן. "נשלחתי לערוך סדרי פסח ציבוריים במקומות שונים בעולם ומאז שפתחתי בשנת 1981 עם אשתי את בית חב"ד בבאר שבע אנחנו מקפידים שלא לפספס אף שנה של עריכת סדר ציבורי למאות מתושבי העיר"

קרא עוד

מצות לליל הסדר? רק בבית חב"ד!

לקראת החג הקרב ובא ניתן לקנות 3 מצות עבור ליל הסדר. כמו כן, ניתן לקיים מכירת חמץ וקבלת חומר לקראת חג הפסח.

קרא עוד

עכשיו באתר: מכירת חמץ און ליין!

תמיד התרוצצנו בין הרבנים הראשונים ולפעמים אף הגענו דקות לפני זמן שריפת חמץ. בעידן הטכנולוגיה כבר לא צריך להתרוצץ! אפשר למכור את החמץ כדת וכדין (מאושר על ידי גדולי הרבנים) מבלי לקום מהכיסא!

קרא עוד

'ליל הסדר' לפני חג הפסח. היתכן?

כמעט כולנו יודעים על שלבי הסדר ועריכתו. אמנם, ישנם כאלה שאינם יודעים מהו הסדר וכיצד עורכים אותו כהלכתו. מרכז 'נשמה' מזמין אותכם לחוויה יחודית: לחוות 'ליל הסדר' ב'סדר' לדוגמא על מנת שבליל החג נוכל לדעת בדיוק את עריכת השולחן כהלכתו.

קרא עוד

ברכת החמה בראי האסטרונומיה

מה טיבו של האירוע האסטרונומי הנדיר העומד להתרחש בערב פסח? ההרצאה תתקיים בעז"ה ביום שני, אור לו' ניסן ה'תשס"ט, שנת 'הקהל' (30.3.09), בשעה 8:30 בערב בבית הכנסת 'צמח צדק' חב"ד, רחוב גוטמן 24 פ"ת

קרא עוד

שלושים יום לפני החג דורשין בהלכות הפסח..

כרגיל, מידי שנה מתקיימים שיעורים בהלכות הפסח על מנת 'לבוא מוכנים' לחג הקרב ובא. גם השנה יתקיימו שיעורים לגברים ולנשים. במוצ"ש פרשת ויקהל-פקודי כה' אדר שיעור לנשים במרכז 'נשמה', טרומפלדור 23, וביום שני כז' אדר שיעור לגברים בבית כנסת חב"ד בהדר גנים, רחוב חנא רובינא 21 פתח תקווה

קרא עוד