בדיקת תפילין ומזוזות

על-פי המנהג יש לבדוק את התפילין והמזוזות פעם בשנה או שנתיים. בבית-חב"ד תוכלו למסור מזוזות ותפילין לבדיקה או לרכוש חדשות

על-פי המנהג יש לבדוק את התפילין והמזוזות פעם בשנה או שנתיים. בית-חב"ד מעסיק סופר סת"ם (ספר-תורה, תפילין, מזוזות) מומחה אשר יבדוק את התפילין והמזוזות שלכם. מזוזה בפתח הבית היא מצווה מהתורה. על הקלף של המזוזה כתובות האותיות 'שד"י' שהן אחד משמותיו של הקדוש-ברוך-הוא וגם ראשי התיבות שומר דלתות ישראל. המזוזות הן 'שומרות הסף' שלנו וחשוב מאוד שיהיו כשרות למהדרין. די בכך שאות אחת נמחקה או נפגמה במזוזה כדי לפסול את המזוזה. דין זה תקף גם לגבי התפילין. תפילין שפרשיותיהם או בתיהם נפסלו, לא ניתן לקיים בהם את מצוות הנחת התפילין. יש לדעת כי הדיו שעל גבי הקלף עלול לדהות ואף להתקלף במקרים מסויימים. הדבר נובע מתנאי אקלים, איכות הקלף והדיו ומשתנים נוספים. לעתים מזיקים עלולים לגרום למזוזה פגם וכך גם מים או חומרים כימיקליים שחודרים למזוזה. לכן חשוב כל כך לבדוק את המזוזה פעם בשנה או שנתיים, על ידי מגיה מוסמך שיכול לגלות "גילוי מוקדם" של תחילת דהיית אותיות או נזק אחר שנגרם למזוזה. כל עוד הדהייה אינה מהותית, באופן שפוסל את המזוזה, יכול סופר סת"ם לחזק את האות שנחלשה ולהותיר את המזוזה בכשרותה. בהתאם לאמור, מצוי שמזוזה שנבדקה ונמצאה כשרה, תיפסל כעבור שנה או שנתיים. זו הסיבה למנהג המקובל לבדוק את המזוזה פעם בשנה-שנתיים, למרות שמצד הדין - ניתן להסתפק בבדיקה פעמיים בשבע שנים, והוא הדין בתפילין. בית-חב"ד מעסיק סופר סת"ם (ספר-תורה, תפילין, מזוזות) מומחה אשר יבדוק את התפילין והמזוזות שלכם. במידת הצורך ניתן לרכוש באמצעות בית-חב"ד תפילין ומזוזות חדשים ומהודרים.

 המחיר של בדיקת מזוזה בבית חב"ד הוא  15 ש"ח.

ניתן להזמין שירות בדיקת מזוזות בבית כך שנציג מטעמינו יבוא לביתכם ויקח את המזוזות לבדיקה ואח"כ יחזיר לכם את המזוזות ויקבע אותן במקומן במחיר של 25 ש"ח לכל מזוזה.

מחיר בדיקת תפילין כולל סגירה הרמטית הוא 180 ש"ח.

 

מחיר של מזוזה חדשה, באיכות סבירה - 160 ש"ח.

 ניתן להשיג מזוזות במקומות אחרים באיכות פשוטה גם ב-100 ש"ח, ואולם איננו ממליצים על מזוזות באיכות זולה. בדרך כלל, מזוזה זולה עלולה להתגלות כמזוזה מזוייפת (כלומר, מזוזה מודפסת, או שנכתבה על ידי גרפיקאי מובטל, ולא על קלף בכתיבה ידנית על ידי סופר סת"ם מוסמך וירא-שמים, על פי כל כללי ההלכה). הבעיה הקיימת בתחום זה שיש המוכרים מזוזות זולות במחירים יקרים, והמחיר כשלעצמו, גם הוא גבוה יחסית, אינו מעיד כל איכות המזוזה. לכן ראוי לקנות מזוזות במקום אמין.

 

 לפרטים נוספים פנה אלינו באמצעות טופס ההתעניינות או פנה טלפונית, לבית חב"ד פתח תקוה בטלפון    03-9239971 

 

ניתן להזמין בבית חב"ד תפילין מהודרות מכל הסוגים.

שתף לחברים

שתף